08

 TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Erdek Ticaret Odası Başkanı Faika Özlem Sarı'nın evsahipliği yaptığı ve bölge iş dünyasını bir araya getiren akşam yemeğine katıldı.​

 
Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada TOBB camiası içerisine iki kadın başkana sahip olduklarını ve bundan büyük mutluluk duyduğunu belirtirken, kadın başkan ve meclis üyesi sayısının artması gerektiğini vurguladı. Hisarcıklıoğlu bu nedenle Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler kurullarını çok önemsediklerini belirtirken, kadın girişimcilerden genç kızlara girişimcilik konusunda rol model olmalarını istedi.
 
Erdek'in çok önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu bildiren Hisarcıklıoğlu, rahmetli işadamı Vehbi Koç'un da tüm yaz tatillerini Erdek'te geçirdiğini hatırlattı.Hisarcıklıoğlu 8. Ticaret ve Sektörel Şura'da Balıkesir'in bütün sorunlarını Oda Başkanı Sarı'nın bizzat Başbakan'a birinci ağızdan ilettiğini hatırlatarak, bölgenin meselelerinin çözümü için hepbirlikte çalışmaları gerektiğinin altını çizdi.
 
Erdek Ticaret Odası Başkanı Faika Özlem Sarı da Erdek Ticaret Odası'nın 50 yıllık bir geçmişe sahip olduğuna vurgu yaparak, başta turizm olmak üzere tarım ve hayvancılıkta da önemlibir merkez olduklarını anlattı.
 
Okunma Sayısı: 2093
resim